Sığacık Rehberi

Türkiye’nin ilk Cittaslow şehri Seferihisar sizleri bekliyor! Sizler için Seferihisar’ın balıkçı kasabası Sığacık rehberini hazırladık.

Konum

Türkiye’nin ilk yavaş şehri Seferihisar, İzmir Yarımadası’nın güneyinde yer almaktadır. İzmir – Seferihisar arası yaklaşık 45 km’dir. Sığacık ise Seferihisar’a bağlı bir sahil kasabasıdır.

Sığacık Kaleiçi

Sığacık Kaleiçi sokakları açık hava müzesi tadında yürümeye doyamayacağınız güzellikte sizleri bekliyor.

Yerel Üretici Pazarı

“Seferihisar’ın Renkli Pazarı” sloganıyla hayata geçirilen, ilçe ve çevre köylerdeki vatandaşların yaprak sarma, turşu, envai çeşit reçeller, ev yapımı hamur işi yiyecekler, limonata ve karadut gibi ev yapımı organik içecekler ile bin bir çeşit tatlı seçeneğini bulabileceğiniz bu pazar hem samimi hem de üreticiden direkt olarak sizinle buluşuyor.

Teos Antik Kenti

Teos, şarap tanrısı Dioysos’un oğlu Athames tarafından M.Ö. 1000 yıllarında İon kolonisi olarak kurulmuştur. Önce Pers yönetiminde kalmış, sonra Lidyalıların, ardından yine Pers yönetimine geçmiş olmasından dolayı çok zengin bir tarihi barındırmaktadır. Helenistik ve Roma dönemi kalıntılarının yanı sıra antik dünyanın en büyük Dionysos Tapınağı’nı görmek için tarih severler Teos Antik Kenti‘ni ziyaret edebilir.

© Sığacık Monza House | Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Fika Digital